Duben 2011

Nacionalismus? Ale prosímvás.

15. dubna 2011 v 23:15 | Idiot (jako obvykle obvykle píšící) |  Co jsem zaslechla,když jsem mluvila sama se sebou
Nazdar, to jsem opět já-koho jiného by jste asi čekali, že? :D Dneska jsem tak přemýšlela(vlastně už o tomhle "tématku přemýšlínkuju asi půlečku měsíčka" (promiňte, já jsme prostě neměla číst článek o 100 nejhorších slovech v češtině v MF Dnes :D). Víte co? Rozhodla jsem se rozpitvat věc zvanou (šikovně) nacionalismus.
A hned na začátku přiznávám-nemám to ráda. Nemám to ráda, když je někdo PRO ČECH(!!!!), NACIONALISTA, VLASTENEC atakdále. Protože, aspoň mi to tak připadá, to mají ti lidi potřebu cpát všem.
( Asi se chci předem omluvit , rozumím, že všichni nejsou takový, ale hlavně jsem naštvaná na ty, se kterými jsem se potkala, a klidně mě to vysvětlete, jak to je, ale já jsme tohleto četla, a snažím se ty názory moc nepřibarvovat. Chtěla bych slyšet klidně vaše názory a verze.)
"Miluj svoji zem!!"
Vůbec, k tomuhle článku mě inspirovala jedna moje učitelka, když pronesla "Ale rodiče by vás měli vést k zdravému nacionalismu!" , když jsem projevila nevoli mít referát o naší "úžasné" zemi zvané Česko. Musím říct, že jsem měla sto chutí ji upozornit, že jí spadl knírek. Pravděpodobně by ho našla pod stolem a možná bych jí i pomohla s jeho hledáním, ale místo toho jsem se v duchu smála a jenom stručně odpověděla :" Tak já jím to vyřídím".
Fajn, být nacionalistou..Hned mě napadá otázka..to mám vyzdvihovat svoji rozmilou zemi daleko za její možnosti, jenom kvůli tomu, že jsme se tady narodila? Připadá mi třeba hrozně směšný, že (aspoň ti nacionalisté, se kterými jsem se setkala) tu nechtějí cizince. "No jako, já nejsem rasista, ale ti žluťáci, hajzli(!) a ti černoši ať táhnou do prdele!" Protože to kazí ZDRAVOU, ČESKOU RODINU! Samozřejmě to platí i o jakkoliv odlišných lidech, vizuálně či sexuálně, aby tu byly jenom ZDRAVÉ ČESKÉ RODINY plodící ZDRAVÉ ČESKÉ DĚTI mluvící ZDRAVÝM ČESKÝM JAZYKEM a dělající POŘÁDNOU ZDRAVOU ČESKOU PRÁCI! Ja! Promiňte, ale když si čtu tyhlety názory, zřetelně vidím autorovo pečlivě upravené rašící strniště pod nosem.
"Jsi Čech, tak si toho VAŽ!" *
Toto je další nechutný "problémík".Fajn, tak jsme nějakej Čech. A co? Na to mám být hrdá? To je k smíchu. Proč si mám vážit toho, že jsem se narodila v zemi, kde voda hučí po lučinách? Ale vůbec-proč bych měla být vůbec pyšná na nějakou zemi, kde jsem se narodila? Proč bych se měla naparovat s tím, že jsem její obyvatel? Nemluvím o tom, že někdo objevil lék nebo vyhrál nějakou soutěž a řeknete :" Heleď, to je Čech, je dobrej" nebo "Vyhráli jsme!" nebo podobnou koninu, ale být hrdá, že jsem příslušník nějakýho národa? V angličtině proto mají velmi trefný výraz. Creepy.
"Evo, zamysli se nad tím, co pro tebe udělalo ČESKO!" **
Jojo:D Tak se zamýšlím, drahá paní učitelko, už od toho, co jste mi to řekla. Česko pro mě neudělalo nic mimořádnýho, a nevím, proč by pro mě mělo dělat. Nevím, proč bych si před ním měla sednout na prdel. Že se o mě postaralo? Moji rodiče by se snad o mě postarali (ať už jakýmkoliv způsobem) i kdyby byli třeba Norové, ne? Nezměnilo by je to snad, ne?
A že mám mít nějaký nacionalismus? A kdo ho nemá? Jistě, i já ho mám..třeba.. třeba mám ráda naše lesy, nebo pařížské krabice na klobouky, které se u nás prodávají, nebo třeba historické budovy, a v podstatě (co se geografie týče) bych měnit asi moc nechtěla. Jo! Já mám ráda češtinu, mě se líbí náš jazyk. Ale nemám ráda náš národ. Nemusím naši kulturu, nemám ráda naše názory. Nemám ráda..Čechy.
"We do not want this SICKNESS! This is sick, and I call it deviant, WE DO NOT WANT IT!" ***
Jasně, chápu, když se třeba někomu nelíbí, že se tady lidi flákají a že třeba kdyby chodili do práce, tak by jsme nemuseli mít takovou pověst, jakou máme, chápu, že je to štve, stejně tak chápu, že je štve, že do češtiny se vnáší anglický výrazy typu "brainstorming", "break" (myšleno jako přestávka) nebo "shopping" . Chápu, že je ještě víc štve, když se to počeští, jako například vydyzajnovat, šopovat nebo třeba lavínkovat. Tohleto štve většinu lidí. Jestli tohleto je nacionalismus, tak je nacionalistou téměř každý. Ale opravdu nechápu, když někdo má potřebu vyhánět cizince jenom proto, že jsou z jiné země, i když tu pracují a nijak vás neobtěžují, proč vyhánět "úchyly", jenom proto, že taťka+taťka, mamka a mamka prostě není ta "zdravá česká rodina". Nad tímhle mi visí poměrně "brutální otazníček", jelikož nejden z těhletěch "nacionalistických intelektuálů" je chtěl okleštit o jejich práva a pozavírat do léčeben. Ale on není rasista/homofob. Kdepak. On je jenom pročech a chce děti ochránit od zvrhlostí. Je to tak bizardní a směšné, že se mi z toho chce brečet.
"Víš došel jsem na to, proč nemám rád děti...protože to je další generace ČECHŮ!:D "****


Shrnutí: Přehnané vlastenectví je naprd.
Na jednu stranu, ať si každej vyznává co chce, ale ať mě s tím neobtěžuje. Já ho s tím taky neobtěžuju, tak by to mohl být takový milý kompromis. :)
"Zdravý nacionalismus" nějak nepěstuju a od "zdravých Českých rodin" se pokud možno distancuju. Mám ráda cizince, například si nedokážu představit život bez vietnamců (a to nesouvisí jenom s tím, že mají krásné a levné zboží) ale i třeba tak, že by tady kvůli nějakým "nacionalistickým chytrákům" nebyla třeba taková Hanka(Kanae) , jenom kvůli tomu, že by na zdravou českou rodinu měla příliš žlutý odstín. A to, že její taťka prodává "levné zboží" v obchodě? No, někdo si to kupovat musí, jinak by to neprodával, že jo ;)
Prostě, někdy mi to tak vychází, že prostě Češi jsou "strupi" (:D)
PS: A víte co je nejvtipnější? Že tihleti "pročeši" nosí trička "I LOVE CZECH" :D :D )

A co si myslíte o nacionalismu vy? Milujete Česko a jsem ochotní jít pro něj přes mrtvoly, nebo si prostě myslíte, že na každým je něco dobrýho a něco špatnýho? Jste pyšní, že žijete v ČR?
Jste nacionalisti?

A.I.

*Citace:
*Pakárna
**naše učitelka
***Marthin Ssempa, ugandský pastor, z přednášky proti legalizaci homosexuality v Ugandě
****Srancák