Listopad 2010

Má oblíbená kniha aneb zápisník jedné kravky

30. listopadu 2010 v 22:10 | Idiot |  Co jsem zaslechla,když jsem mluvila sama se sebou
Ahoj, opět se hlásím :D
Audrey
Jak se máte? Já se mám celkem ucházejícně, i když počítám , že jsem toto psala asi tak tisíckrát a určitě to buď nikoho nezajímá, nebo to ani nečte.    Musím podotknout, že mám dneska narozeniny. :D
Je deprimující, že mám patnáct. Minimálně je to divný. Konec tohodle rozboru :D Dostala jsem k narozeninám figurínu xD To je tak úžasnej dárek :) Stojí u postele, a má na sobě tričko Facefuck is watching you :)

Nyní ale malinko k tématu: Tématem blogu je moje oblíbená kniha.. Jelikož(se musím pochlubit) čtu hodně a čtení mě baví, tak jsem nad tím musela dosti popřemýšlet, ale nakonec jsem přišla na některý :D Napíšu jich tak 5-10, uvidím.Další info o těchto knížkách (a dosti dalších) najdete na CBDB .

1) Nadaný žák, Stephen King
nadaný žák
 Klasika..nemůžu si pomoct, ale to je prostě zatím to nejlepší, co se mi
dostalo do ruky. King je hodně dobrej spisovatel a Nadaný žák je
bezpochyby jeho nejlepší knížka.kdo chytá v žitě

2) Kdo chytá v žitě, Jerome Salinger

 K tomu můžu říct jenom to, že děkuju ChemicalBarbie, že mi tuhletu knížku "představila" a já si ji proto přečetla. Opravdu stála za to a proto jí ve svém žebříčku uděluji čestné místo ;)

3) Snílci, Gilbert Adair
snílci

Tohle úžasně úchylné dílo jsem měla dočtené asi za 2 dny. Možná i míň. Rozhodně se to dobře čte, ale chápu že se to většině z vás nebude líbit. Ale je mi to docela fuk. Já jsem z téhle knihy byla zdeprimovaná (když jsem zjistila, že už končí xD) a dokonce jsem uronila pár slz pro Matthewův konec .

4) Veronika se rozhodla zemřít, Paulo Coelho

veronika se rozhodla zemřít
Zkusila jsem si oťuknout tolik oceňovanýho brazilskýho spisovatele Paula Coela. Začala jsem Veronikou a myslím, že to bylo dobře. Alchymista mě nijak moc nebral (aspoň začátek, co jsem slyšela), ale Veronika se rozhodla zemřít mě přímo pohltila. Má to šmrnc a myšlenkami a stylem psaní si mě to získalo.
Plus má to velké+ za správný konec ;)

5)Berenice, Edgar Allan Poe
berenice

Berenice je sice povídka, ale to mi nevadí. Je z Pohřbený zaživa, z Poeho povídkové sbírky. Ten úžasný filozofický+psychologický rozbor, to jsem v životě nečetla. Rozhodně Poeova nejlepší povídka. I když, on má všechno dobré. Jak by ne, vždyť je to můj nejoblíbenější spisovatel ;) :D


6) Podivný případ dokora Jekylla a pana Hyda, Robert Luis Stevensson
Dr Jeckyll

Tak tahleta knížka mě svýho času dostala do kolen. Četla jsem ji před 2-3 lety, a doteďka si to pamatuju (což je na mě úspěch ;).
I když na ní vlastně nemůžu říct nic jinýho než že je zajímavá. Protože na ni nic jinýho nesedí.

7) Povídky, Šimek&Grossman
povídky

K tomuhle se zase nehodí nic jiného než KLASIKA. Tyhlety povídky znám nazpaměť. Dnešní český humor je trapný, až se mi z toho chce zvracet. Že by byl vtipný, o tom se nemusíme bavit (čest výjmkám jako Kraus, Donutil nebo Krampol), ale Šimek a Grossmann byli jenom jedni :)


8)Trainspotting, Irvine Welsh
trainspotting

Tahleta knížka musí bavit každýho, tak nějak si nemůžu pomoct. To ej tak skvěle napsaný, že to nejde, aby to nebavilo. Nechápu :D . Irvine Welsh je (a doufám, že bude) představitel moderní literatury a vzorem, jak má vypadat surový a realistický příběh.

9) Obraz Doriana Graye, Oscar Wilde
obraz doriana graye

Dílo symbolizující minulost, součastnost a budoucnost. To, že Wilde byl vždycky dost napřed, to jsem věděla, ale že až tak, to jsem netušila. Není to jednoduchá odpočinková četba typu kravinek jako Stmívání a spol., ale když máte náladu, je to to nejlepší, co jste kdy četli. Docela z toho mrazí.

10) Šťastný princ a jiné pohádky, Oscar Wilde
šťastný princ a jiné pohádky

Pohádky nepohádky podle Wildea. Smutné, ale poučné pohádky, zase dost nadčasové a sedící v kterékoliv době. Svým způsobem ale jsou neuvěřitelně krásné.

11) Rychlé šípy, Jaroslav Foglar
rychlé šípy

Klasika nejklasičtější. Četla jsem to asi 5x a neustále se k tomu vracím.Nedokážu si bez Ryhclích šípů představit svoje dětství. Prostě to miluju :D.

A mohla bych pokračovat do nekonečna: Dlouhá trnitá cesta z pekla, Lolita, V polévce miso...
A co vy? Čtete, nebo se poddáváte televizním orgiím vždycky v úterý a ve čtvrtek nad Ordinací v růžové zahradě? A jaké jsou vaše nejoblíbenější knížky ? Doporučte mi nějakou, můžem si vyměňovat tipy ;)

"Černá díra..to je vál !"

19. listopadu 2010 v 23:02 | Idiot |  Co jsem zaslechla,když jsem mluvila sama se sebou
joy division division joy
Zdravím vás všechny.
Podlení dobou nějak nezvládám,Nezvládám je to správný slovo. Poslední dobou totiž píšeme samý písemky, nebo minimálně musím dělat několik věcí, který souvisí se školou. Je to dost náročný, když jsem chtěla fajn známku z matiky, tak jsem "potila krev" , abych dostala (a nakonec dostala) 1 ze čtvrtletky. A do toho ty školy.. Taky vás tak nehorázně otravuje, když se vás ptají lidi, o který absolutně nejevíte zájem a kteří o vás absolutně nejevili zájem, kam půjdete na školu? "A jak si se rozhodla?" " A to tě vaši nechají?" atakdále. Nesnáším to. Do toho budu mít narozeniny a pak budou vánoce. To člověka povzbudí.
Co vy? Jak to zvládáte? Mě strašně štve, že nic nestíhám. Nestíhám mluvit, nestíhám jíst, nestíhám spát, nestíhám blog, nestíhám číst..To poslední mě mrzí nejvíc, protože to budu co se zkoušek týká potřebovat. Je to se mnou dokonce až také špatné, že jsem začala poslouchat českou hudbu. měla byc si jít změřit teplotu.
Nevím, kdy se tu k vaší velké radosti vyskytnu znova, ale chtěla bych brzo, protože mě právě napadla jedna docela zajímavá úvaha. Teď ale nebudu zdržovat. Mějte se neuspěchaně, klidně a tak nějak stejně.