Srpen 2010

(500) Dní se Summer

28. srpna 2010 v 19:57 | Idiot |  Čtenářský&Filmový Deník
500 days of Summer
500 days of Summer
Vydrželi by jste 500 dní se Summer?

Znovu se ozývám, protože mi připadá důležité umístit na blog film, který jsem měla tu čest dneska vidět. Dobře, nejde o nic převratného ani dechberoucího (což v mém případě bylo Mysterious skin), ale takového pěkného.
"Jednoho dne  potkal chlapec dívku. Tohle je příběh o lásce, ale ne zamilovaný příběh."
500 dní se Summer není žádná novinka. Děj o tom, jak se kluk zamiluje do holky a je si jistej, že bez ní už nikdy nemůže být. Obyčejné? Budiž. Klišé? Budiž. Ale na tomhle filmu je něco jinýho. Všechny romantické slaďáky mají průběh následující :

500 days of Summer

(Anonymě popíšu jeden katastrofický film
  o jednom zaoceánském parníku, který jsem nikdy neviděla a netoužím ho vidět)

1) Potkají se někde, kde to nikdo nečekal (Parníček se jeví být ideálním)
2) Ona neví , jestli ho miluje a bla bla bla
3) Strašně se milují a ona opustí svého stávajícího přítele
4)Nakonec on umře pro ni xD
(Ten film jste jistě neodhalili xD)

Takto to ale se Summer a Tomem není. Prostě tenhle film vyčnívá z téhle škatulky nejvíc, jak může. Nečekejte žádné srdcervoucí dramatické love-výstupy, žádné vyznání lásky, ne ne. Jde opravdu o 500 dní, ale nejde to po sobě. Například výborná je scéna, když Tom , nadšený z první noci se Summer tančí na chodníku, nastoupí do výtahu, objeví se hezká animace, roztočí se počítadlo a ukáže jiný den a Tom vychází z výtahu jako zdeptaný středoškolák se špatně uvázanou kravatou. Dá se říct, že film jde z pěkných záběrů do depky, jednou je vidět Tom, jak se drží
  v Ikee za ruce a za chvíli už přichází opakovaná scéna s tenisovým míčkem xD.

500 days of Summer
I přitom je to i docela vtipné, září to milým humorem a oba dva hlavní hrdinové jsou dost sympatičtí (nebo aspoň mě byli ;) ).

Shrnutí: Ač podle mě všechny romantické filmy stojí za kuloví, tohleto snad anin romantický film nebyl nebo co. Toto byl pro mě nezařaditelný snímek pohupující se mezi dramatem a komedií.  Takže, tenhle film nezahazujte, jde opravdu o nejvyšší nadprůměr, takové na oddych, ale moc hezké.Žádný film a drámu jako o tom parníku nečekejte xD Tohleto berou s nadhledem a s úžasným pohlededem na celou věc i definici některých slov ;) Nebo například celý výklad konzumní společnosti o tom, že si docela jednouduché přání a gratulace není schopna říkat sama.
A nejlepší (hořký) vtip  a pravidlo " Po létě vždycky přichází podzim"
A u tohodle filmu nečekejte žádný šťastný konec, čímž se stává o to reálnějším ;)

Hodnocení: 92%

Stmívání stojí za prd?

24. srpna 2010 v 19:02 | Žížala |  Co jsem zaslechla,když jsem mluvila sama se sebou
spock
No, abych se dostala k podstatě tohoto nepodstatného článku, chci sem dát velmi trefnou a povedenou parodii na všemi milovanou ságu Stmívání.
Osobně jsem měla tu čest vidět jeden díl-první, a stačilo mi to. Zážitek na celý život xD xD Ironicky řečeno :D
Tahleta neurážející parodie je z dílny Marka Douglase, který stojí za Key of Awesome, což nevím, jestli vám něco říká, ale je to jedna z nejpopulárnějších internetových krátkých klipových výrobců parodií.
Jejich skvělé parodie na Keshu, Lady Gaga, Adama Lamberta nebo třeba na nedotáhnutí zápletky v Temném rytíři, najdete česky přeložené na  videacesky.cz .
takže kdyby jste se nudili.. ;)
No nic, nebudu tu kecat do prázdna.


Tohle video je pouze anglicky, bohužel :( ale dám sem i přeložené s titulky z videacesky, odkaz je tady.
Já bych si to 100% pustila s titulky :D
A teď se na to video podívejte, nebo opocítíte sílu temné strany XD
Chad Vader :D
chad <3 xD
PS:Úplně mimo mísu, viděli jste někdo Juno? Co na to říkáte? Podle mě to bylo úplně úžasný :D nemohla jsem u toho :D

Little Ashes

16. srpna 2010 v 20:44 | Idiot Žížalkos |  Čtenářský&Filmový Deník
Zdravím všechny trosečníky, spočívající na pustých březích blog.cz !
Dnes jsem se rozhodla sem dát  něco o filmu, který mě velmi zaujal.
Little ashes (Popílek).. viděli jste to někdo? Nevím, jestlijste se k tomu někdo dostal, já jenom náhodou, pochybuju, že jste to někdo -náhodou-viděl, pokud tedy nejste za
a) nesmírný obdivovatel Dalího
b) filmový maniak
c) orgasmicky vzychající fanynkapři každé fotce "Robího Petinsna"
d) nebo náhodný brozdač po csfd.cz , jako já.
Little ashes

Ano, Robert Pattinson tam hraje. Není to žádný ukňouraný Eďa, co strašně miluje jakousi ušmudlanou Bedlu, po které neochvějně touží pes kterej kouše, Jakobs.Ne-ne-ne.
Jeho objektem nespoutané vášně se nestává hnědovlasá Bella, co má králičí výraz a vrhá "bravo emo pohledy", ale vyloženě hezký revolucionářský básník Federico. Patizón je totiž surrealistický a extravagantní malíř Salvádor Dalí.
Mladý Salvádor přijíždí za trochou vzruchu do Madridu, aby tam rozvíjel svoje malířské umění. Bydlí vedle 2 umělců, znichž jeden je básník a druhý divadení režisér(?).
Z Federica a Salvádora se stamnou velmi dobří přátelé.No a jak už to bývá- básníka Federica balí jeho dobrá kamarádka Magdaléna. Jenže on kluk pořád nic a nic.. Chi chi. A tak se to potom někde u majáku na lodičce nějak vyvrbí a definitivně si tak Federico potvrdí vztah se Salvádorem.Jelikož v 30. letech minulýho století byla homosexualita trestná, tihle dva mladí muži se to snaží skrývat. Federico píše revolicionářské básně a Salvádor maluje ostošest. Jenže potom přijde problematické období, kdy se Salvádor chce odpoutat od Madridu a začít svoji další kariéru ve Francii, načež řekne Federicovi Bonjour a už si to sype zu Paris.
A tak dále a tak dále, až do smutného konce. (Nechci to už dál vyzrazovat, jinak by to nemělo smysl ;) ).

Jestli vás Robert Pattionson nepřesvědčil jako Eďa, tady se vám snad bude líbit. Já z něho byla nadšená. Kde je ten panáček, jehož kůže se blýská jako discokoule na slunku? V prdeli, milé děti, teď nastupuje možná dobře promyšlený "úchyl" Salvádor. "Vuala". Vynikající byl rovněž Javier Beltrán,Federico Garcia Lorca, tomu to sedlo naproto přesně :)

Shrnutí: Neshrnujte ze stolu mladého talenta Pattinsona, protože on se ještě ukáže ve svém lepším hereckém světle (kde mu rozhodně nebude zářit kůže ;) ). Film byl vynikající jak příběhem, tak hereckými výkony i hudbou, která pro mě byla typicky španělská. Myslím, že po tomhle si může Robert Pattinson stupnout na kopec a zakřičet "I am not just emo vampire" :)

Hodnocení: 91%

Salvádor a spol.

Cillian Murphy-> záběr na oči a šňupák

8. srpna 2010 v 20:00 | Idioteque |  Ohni se mnou pojď (kresby,obrázky,dílka etc.)
V chorvatsku, ejlikož jsem občas nudou šoupala nohama, jsem se rozhodla koupit si pár tužek a blok.Blok jsem si koupila s Bleskem MekKvínem xD :D a tužky v konzumu, levné to tam měli :D
A začala jsem malovat.
Popravdě a upřímně řečeno- namalovala jsem jenom jeden obrázek, ale byla to piplačka. Je to vlastně jenom zaměřeno na oči a nos Cilliana Murphyho, mýho nejoblíbenějšího herce xD
(vidět jste mohli např. v

28 dní poté, Snídaně na Plutu, Batman začíná, Noční let nebo nově Počátek ;)
Takže tady to je :D Strašně jsem se snažila xD

(PS:Ta blbost, co má na čele ( a nad čelem) má být ruka a má an sobě košili ;) xD ale konec výmluv, zmastila jsem to :D )

Cill pokus xD

Patrick Wolf - Damaris

5. srpna 2010 v 18:35 | Idiot Tilla Žížaloidní Y. |  Mezi 5-ti očima(hudba etc.)
Patrick Wolf
Pozdrav všem posílám já xD

Jak se vám vede? U mě je to fajn, právě jsem si vyměstnala chvíli u komplu, tak píšu (samozřejmě, budu tu večer xD) xD
Byla jsem v kině na filmu POČÁTEK. Opravdu doporučuju, toto není jenom nafouknutá bublina jako u Avatara, tenhle film má úžasný děj a pro mě byl skvělý a fantastický :) Mimořádně dobré výkony předvedl -můj neoblíbenec- Leonardo Dicaprio (který ukázal, že má dost daleko do ulíznutého romantického lůzra v katostrofickém filmu o jednom nejmenovaném potápějícím se parníku), Elen Page, ale ta už to stejně dobře předvedla v Peacocku a potom (nepřekvapující- pořád vynikající) Cillian Murphy <3 xD No takže jestli se doma nudíte a chce se vám vyrazit do kina, doporučuju ;)

Rozhodla jsem se přidat moji současnou oblíbenou písničku od Patricka Wolfa :D xD Já jsem teĎ do něho po hudební stránce úplně zamilovaná xD Úžasné písničky má :)


Každej s každým

1. srpna 2010 v 23:13 | Idiot |  Co jsem zaslechla,když jsem mluvila sama se sebou
(Upozorňuji, že tenhle článek jsem psala co nejvíc naturalisticky, nesnažím se být slušná)

"Tak stejně jako nevím, jestli moje další deska bude death metal nebo pop pro děti, nevím, jestli jsem předurčen k tomu žít s ženou, mužem, nebo třeba s koněm"

-Patrick Wolf

Problém dnešního světa? Chi-chi.
Je to teď vlastně hrozně módní, chlapi s chlapama, holky s holkama, hlavně pojďte, dáme sex, vyždímáme si pár zkurvených prachů, pak budeme spolu žít, ale každej budeme mít někoho jiného, takové naoko, divadýlko pro veřejnost.
Módní záležitost? Není to úsměvné?
Můžu se zeptat, proč je to jako téma týdne, můžu se kurňa zeptat, proč se o tom budeme bavit.Proč se budeme o NICH bavit? Vždyť je tu přece nechceme! Chceme krásný národ, plný nádherných dětí, né žádné "řiťopichy" ani slečny, co se muchlují spolu na jednom gauči. Chi- chi. Nepřipomíná vám to něco?
Není jedno, kdo s kým žije? Není jedno, kdo koho má rád, s kým spí ?
Je na tom něco špatného? A proč by bylo?
Ach, heterosexuálové, ti co( s prominutím) píchaj jedince druhýho pohlaví. Ach jo. Proč si nikdo nemyslí, že právě heterosexuálové jsou "jiní"? Já to nechápu, každej člověk je kurňa stejnej, je jedno jestli je bílej jak stěna nebo černej jak bota, jestli je s mužským nebo s ženskou, furt je to sakra člověk.Hlavně že člověk není rasista, že. Chi-chi.
Víte, že většina umělců jsou homosexuálové nebo bisexuálové? A proč by nebyli? Není to jedno? řeba George Michael, Patrick Wolf, Brian Molko, Stefan Olsdal,Lady GaGa..
Změnil se snad na ně váš názor?
Já to prostě nechápu. Já nemůžu pochopit, proč to lidi nemůžou nechat bejt, média se trhají o každého gaye, aby na něj našli co nejvíc věcí, které by ho mohli obrátit a "polepšit" na tu "dobrou stranu". Pi*oviny, nemyslíte?
Je čas postavit se předsudkům a hlasitě pronést "Nasrat". Je čas.

Wake me up when bluebells are ringing


Původně jsem se vlastně přišla na blog rozněžňovat nad Bluebells, ale asi z toho nic nebude.


This is my husband, my wife. My heroin.


Ringing.